Aróma Štúdie

Schudnite s vanilkou

Vanilková vôňa

Vanilka je známe dochucovadlo do polevy, pridáva sa pri pečení, chutí nám aj v zmrzline. Vedeli ste, že s vanilkou sa nám aj lepšie chudne?

Vanilka  pracuje na našom chudnutí! Vôňa vanilky je veľmi špecifická a znižuje našu chuť na čokoládu a celkovo na sladké. Bez chuti a povzbudenia je menej pravdepodobné, že sa chytíte niečoho vysoko kalorického ako je sladký dezert. Ďalším spôsobom, ako sa ponoríte do vône vanilky je použiť vanilkové náplasti, ktoré sa lepia na kožu a zostávajú na nej po celý deň.

Vanilková vôňa znižuje chuť na nikotín, zlepšuje krvný obeh.

Čo všetko sa nachádza vo vanilke? 

Obsahuje samozrejme vanilín, vonné látky, tuky a živice. Ide o veľmi aromatické korenie, ktoré musíte udržiavať v suchom priestore, inak začne hneď tuchnúť. Ide o veľmi neškodné korenie, nedráždi žalúdok. Milujú ju žlčnikári, aj obličkári. Pôsobí na vylučovanie a zlepšuje náladu.

Aby vám vône padli na osoh, dodržiavajte dve základné pravidlá. Po prvé: Počúvajte svoje telo. To najlepšie vie, aký čuchový vnem vám urobí dobre. Hoci jazmín a levanduľa privolávajú vo všeobecnosti spánok, nemusia vyhovovať každému nosu.Niekoho môžu dráždiť.. 

Po druhé: dôležité je pravidlo striedmosti. Znie jednoducho: Nepreháňajte! ?